Canales vendos ndeshjen e zgjatur gati 48 orë

Futboll

Canales vendos ndeshjen e zgjatur gati 48 orë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:19
Canales vendos ndeshjen e zgjatur gati 48 orë

Sergio Canales vendos turin e dytë te Kupes se Spanjes mes Betisit dhe Sevillas.

Një ditë pas ndërprerjes së dekretuar pas hedhjes së një shkopi nga tribuna që goditi në kokë Joan Jordan (për fat të mirë pa pasoja të rënda), ndeshja rifilloi pasditen e sotme nga minuta e 39′.

Pas golave të djeshme nga Papu Gomez dhe Fekir, ish-lojtari i Real Sociedad zgjidhi sfiden, duke i dhënë kështu Betis kalimin për çerekfinalet e Copa del Rey.

Nga ana tjetër rrugëtimi i djemve nga Lopetegui ndalet në raundin e dytë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat