Empoli i shqiptarëve ndalet nga Venecia

Futboll

Empoli i shqiptarëve ndalet nga Venecia

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:37
Empoli i shqiptarëve ndalet nga Venecia

Empoli i Nedim Bajramit e Ardian Ismajlit u ndal në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Venecias.

Dy shqiptarët u aktivizuan që nga minuta e parë e takimit dhe që të dy u ndëshkuan me kartona të verdhë.

Sulmuesi Bajrami e mori kartonin në minutën e 9-të, ndërsa Ismajli në minutën e 59.

Për disa minuta, Empoli pati plot 3 shqiptarë në fushë, pasi në minutën e 78 hyn në fushë Kristjan Asllani, mesfushori 19-vjeçar shqiptar i Empolit.

Ndërkohë, në minutën e 84-t trajneri largon Bajramin, që nuk la shumë gjurmë në këtë ndeshje. Golin për Empolin e shënoi Zurkovski, ndërsa për vendasit barazoi Okereke.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat