Interi me 20 golashënues sezonalë

Futboll

Interi me 20 golashënues sezonalë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 14:59
Interi me 20 golashënues sezonalë

Interi me 20 golashënues sezonalë, më shumë se çdo ekip në “top 5” ligat e Evropës!

Me golat e Ranocchia dhe Sensi, shënuar mbrëmjen e djeshme në Kupën e Italisë ndaj Empolit, Interi e ka rritur listën e golashënuesve në 20, më shumë se çdo ekip tjetër në pesë ligat kryesore evropiane, duke marrë parasysh të gjitha garat.

Pra, te zikaltrit shënojnë të gjithë, jo vetëm sulmuesit.

Golat e Lukakut, që iku verën e kaluar te Chelsea, po kompensohen nga shumë lojtarë të tjerë. Meritë kjo e qasjes taktike të trajnerit Inzaghi, por edhe edhe grupit të lojtarëve që ka në dispozicion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat