Venezia e “pushtuar” nga Covid-i

Futboll

Venezia e “pushtuar” nga Covid-i

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:12
Venezia e “pushtuar” nga Covid-i

Covid-19 ka bërë “kërdinë” në Itali, teksa janë konstatuar disa raste të reja të infektuar.

Venezia është prekur nga kjo situatë me plot 10 raste të reja në stafin e skuadrës, duke e dërguar numrin e të infektuarve në 14-të.

“Venecia FC njofton se përveç rasteve të regjistruara më 15 janar, gjatë testimeve të kryera çdo ditë nga grupi i ekipit në ditët e fundit, kanë dalë edhe 10 pozitivë me Covid 19. Në total, pra, 14 janë raste pozitive në grupin e ekipit.

Organet kompetente shëndetësore janë informuar, anëtarët janë vendosur menjëherë në izolim sipas rregullores aktuale dhe do të ndjekin procedurat e parashikuara nga protokolli shëndetësor”, njofton klubi.

Inter-Venezia, e programuar të luhet ditën e shtunë, është në rrezik për t’u zhvilluar për shkak të Covid-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat