Udinese ka zyrtarizuar afrimin e qendërmbrojtësit spanjoll

Futboll

Udinese ka zyrtarizuar afrimin e qendërmbrojtësit spanjoll

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:34
Udinese ka zyrtarizuar afrimin e qendërmbrojtësit spanjoll

Udinese ka zyrtarizuar afrimin e qendërmbrojtësit spanjoll, Pablo Mari. 28-vjeçari bashkohet me klubin nga Friuli në huazimin nga Arsenali deri në fund të sezonit.

Mbrojtësi ka luajtur vetëm dy ndeshje të plota këtë sezon me “Topçinjtë” në Premier League dhe e kanë pranuar propozimin e Udinese për ta huazuar Mari.

Në të shkuarën mbrojtësi është marrë nga Manchester City te Gimnastic në Spanjë, por anglezët e huazuan te Girona, NAC Breda dhe Deportivo La Coruna, para se ta shisnin te Flamengo në Brazil.

Arsenali e bleu nga brazilianët, por në Premier League për të nuk pati shumë hapësira dhe tani do të provojë një eksperiencë të re në Serie A me Udinesen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat