Dramë pas vazhdimeve, Reali triumfon me përmbysje e kualifikohet   

Futboll

Dramë pas vazhdimeve, Reali triumfon me përmbysje e kualifikohet   

Nga: Kemajl Goca Më: 20 janar 2022 Në ora: 21:30
Dramë pas vazhdimeve, Reali triumfon me përmbysje e kualifikohet   

Real Madridi ka shënuar fitore pas 120 minutave, me rezultat 2:1 ndaj Elche-s.

Përballja Elche - Real përfundoi pa gola (0:0) në kohën e rregullt, por pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, u shënuan tre gola,  Reali dy gola e Elche një.

Në minutën e 102-të, Marcelo i Realit, përjashtohet me karton të kuq pas një ndërhyrje duke e lënë me një lojtar me pak ekipin.

Në minutën e 103-të, Verdu godet jashtë 16-shit, topi devijohet paksa dhe përfundon në rrjetën e Realit, 1:0.

Kjo epërsi nuk zgjati shumë, një veprim i shpejt i Realit përfundon me gol, shënues Isco nga afërsia pikërisht në minutën e 108-të.     

Edhe pse Reali me një lojtar më pak tregon fuqinë kampionit, Eden Hazard vulosi fitoren e Realit (2:1) në minutën e 115-të dhe kualifikohet në çerekfinale. Reali triumfon me përmbysje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat