Kjo është nota për Xherdan Shaqirin, që prapë u la në bankë nga trajneri

Futboll

Kjo është nota për Xherdan Shaqirin, që prapë u la në bankë nga trajneri

Nga: K. Goca Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:04
Kjo është nota për Xherdan Shaqirin, që prapë u la në bankë nga trajneri

Xherdan Shaqirit nuk po i shkon sipas planit në ekipin e njohur francez, Lyon.

Në ndeshjen e mbrëmshme, ai prapë u la në bankë nga trajneri Peter Bosz.

Është e habitshme se si një futbollisti i kalibrit të Shaqiri ka kohë që lihet në bankë dhe përse ngjan kjo, është e pakuptueshme.

Largohet apo jo tani nga Lyoni, askush nuk e ka të qartë, por ajo që është brengosëse, ylli i Kombëtares së Zvicrës të lihet në bankë, kur kihet parasysh niveli i tij i lartë, është edhe dëm i madh

Shaqiri u paraqit nga minuta e 80-të për fitoren e Lyonit, me rezultat 1:0 ndaj St. Etienne-s.

Përkundër pak minutave, Shaqiri u vlerësua me notën 6.4 nga faqja e specializuar “Sofascore”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat