Klubi francez interesohet për Vedat Muriqin

Futboll

Klubi francez interesohet për Vedat Muriqin

Më: 23 janar 2022 Në ora: 14:47
Klubi francez interesohet për Vedat Muriqin

Saint-Etienne ka shprehur interesim për sulmuesin e Lazios, Vedat Muriqi dhe ata mund të kërkojnë të bëjnë një lëvizje për të në këtë muaj.

Siç është raportuar nga media franceze Envertetcontretous, trajneri i Saint-Etienne, Pascal Dupraz, e ka theksuar në mënyrë specifike sulmuesin nga Kosova tek drejtuesit e klubit si një ide interesante për t’u marrë në konsideratë.

Saint-Etienne ka kërkuar informacion për Muriqin dhe një ofertë mund të arrijë në fund të kësaj jave.

Lazio dëshiron një marrëveshje huazimi me një opsion ose detyrim për të blerë klauzolën e bashkangjitur.

Saint-Etienne do të duhet të lëvizë shpejt nëse duan të nënshkruajnë me sulmuesin kosovar këtë muaj, me vetëm shtatë ditë të mbetura në afatin kalimtar.

27-vjeçari Muriqi, i cili ka kontratë me Lazion deri në vitin 2025, ka bërë 15 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon, për gjithsej 384 minuta. Teksa ka dhënë vetëm një asistim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat