Negociatat mes Mahrez dhe Manchester City-t

Futboll

Negociatat mes Mahrez dhe Manchester City-t

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:01
Negociatat mes Mahrez dhe Manchester City-t

Sipas fichajes.net, negociatat mes Mahrez dhe Manchester City-t për rinovimin e kontratës janë bllokuar.

Kontrata e algjerianit skadon në vitin 2023 dhe me afrimin e skadencës Qytetarët do të ulin kërkesën për ish-yllin e Leicester.

Siç ka bërë të ditur portali spanjoll, në fakt, ylli i ekipit të Guardiola-s vlerësohet 30-35 milionë euro nga klubi anglez.

Mes skuadrave të interesuara për Mahrez është edhe Juventus, që është në kërkim të sulmuesve të krahut për sezonin e ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat