Operohet Chiesa, përcaktohet koha e riaftësimit

Futboll

Operohet Chiesa, përcaktohet koha e riaftësimit

Më: 23 janar 2022 Në ora: 23:34
Federico Chiesa

Federico Chiesa iu nënshtrua operacionit në gju për ngjitjen e ligamentit kryqëzor të përparmë dhe tashmë do të nisë fazën e riaftësimit.

Sulmuesi i Juventusit e kreu ndërhyrjen në klinikën Hochrum, në Innsbruck, nga profesori Christian Fink, në prani të mjekut të Juventusit, Dr. Stefanini. Operacioni u konsiderua i suksesshëm dhe koha e riaftësimit të plotë të futbollistit të “Zonjës së Vjetër” do të jetë 7 muaj.

Chiesa u dëmtua në ndeshjen kundër Romës, më 9 janar, në “Olimpico”. Fillimisht u detyrua të largohej nga fusha pas një dyluftimi me Smalling. Më pas, pas disa minutash, ai u këput në tokë, duke prekur gjurin e majtë.

Bëhej fjalë për një diagnozë shumë e rëndë: këputje e ligamentit kryqëzor të përparmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat