Spanjollët i “prishin” planet Contes

Futboll

Spanjollët i “prishin” planet Contes

Më: 27 janar 2022 Në ora: 12:41
Spanjollët i “prishin” planet Contes

Pas Ferran Torres, duket se Barcelona dhe trajneri Xavi Hernandez kanë nevojë edhe për një tjetër ndërhyrje në merkato. Objektivi i radhës për katalanasit është Adama Traore, i cili në fakt është një njohje e vjetër për klubin duke qenë se është rritur në akademinë e La Masia ndërsa me ekipin e parë të Barçës numëron vetëm një paraqitje.

Por, zhvillimi i tij profesional në radhët e Wolverhampton në Premier League ka bërë që klubi spanjoll të rikthejë vëmendjen nga spanjolli. Ideja është që 26-vjeçari të transferohet në Camp Nou nëpërmjet formulës së huazimit deri në fund të huazimit, por pa detyrimin e blerjes së kartonit.

Ndërkohë, ky interes i blaugranave për futbollistin, nuk i shkon aspak Tottenhamit që prej fillimit të merkatos së janarit është nën gjurmët e Traore, pasi sulmuesi anësor ka pëlqimin e trajnerit Antonio Conte.

Tashmë, kur kanë mbetur edhe katër ditë nga merkato e janarit mbetet për t’u parë edhe dëshira e vetë Traores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat