Sensi huazohet te Sampdoria

Futboll

Sensi huazohet te Sampdoria

Më: 28 janar 2022 Në ora: 19:18
Stefano Sensi

Stefano Sensi do të vazhdojë sezonin larg Interit.

Mesfushori i Inter, Stefano Sensi edhe zyrtarisht ka kaluar te skuadra e Sampdoria, në formë huazimi.

Lojtari kërkon hapësirë më të madhe në dispozicion dhe këtë nuk mund ta gjente tek Interi.

26 vjeçari ka bërë vetëm 12 paraqitje këtë sezon nën urdhrat e Simone Inzaghi dhe tani te Sampdoria pritet të ketë më shumë minuta.

Sensi ka startuar vetëm një herë në Serie A.

Në fillim të sezonit, italiani mungoi për shtatë ndeshje, si pasojë e një lëndimi. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat