Kupa e Afrikës/ Burkina Faso dhe Kameruni përballen për vendin e tretë

Futboll

Kupa e Afrikës/ Burkina Faso dhe Kameruni përballen për vendin e tretë

Më: 5 shkurt 2022 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet ndeshja mes Burkina Fasos dhe Kamerunit, e vlefshme kjo për vendin e tretë të Kupës së Afrikës.

Në fazën e gjysmëfinales, Burkina Faso u mposht nga Senegali me rezultat 3:1, kurse Kameruni u mposht në penallti me rezultat 3:1 kundër Egjiptit.

Finalja e kësaj gare do të zhvillohet nesër, kurse sot do të mësojmë edhe kombëtaren e cila do të zë vendin e tretë në këtë garë.

Formacionet e mundshme të dy kombëtareve i gjeni më poshtë.

Burkina Faso (4-3-3): Ouedraogo; Kabore, Tapsoba, Dayo, Yago; Toure, Guira, Sangare; Bande, Ouattara, Traore

Kameruni (4-4-2): Onana; Fai, Moukoudi, Ngadeu, Tolo; Hongla, Anguissa, Ngamaleu, Ekambi; Aboubakar, Choupo-Moting

20:00 Burkina Faso – Kameruni

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat