Pranë largimit nga kuqezinjtë

Futboll

Pranë largimit nga kuqezinjtë

Më: 12 shkurt 2022 Në ora: 14:20
Pranë largimit nga kuqezinjtë

Fronk Kesi është pranë lamtumirës me Milanin.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, lideri i mesfushës kuqezi po “flirton” me Barcelonën për një transferim të mundshëm të tij me parametra zero teksa nuk do të rinovojë kontratën me Milanin, që i skadon në fundin e këtij sezoni.

Milani ka gati zëvendësuesin e “presidentit” ku thuhet të jetë Renato Sançezi i Lilës, duke parë se marrëdhëniet me klubin francez janë të shkëlqyera pas transferimeve të Rafael Leao dhe Majk Menjosë.

Gjatë këtij sezoni me fanellën kuqezi në Serinë A, mesfushori 25-vjeçar nga Bregu i Fildishtë është aktivizuar në total në 17 ndeshje nga ku ka realizuar dhe 5 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat