Ukrainë-Skoci, ndeshja pritet të mos zhvillohet më 24 mars

Futboll

Ukrainë-Skoci, ndeshja pritet të mos zhvillohet më 24 mars

Më: 8 mars 2022 Në ora: 11:54
Ilustrim

Ndeshja e play-off-it e Ukrainës kundër Skocisë për kualifikueset e Kupës së Botës 2022 në Katar është shtyrë pas pushtimit rus të Ukrainës, raportojnë mediat britanike.

Ndeshja ishte dashur të zhvillohej në stadiumin “Hampden Park” më 24 mars, por Ukraina i ka kërkuar FIFA-s ta shtyejë atë.

Ndeshja në të cilën fituesi do të përballet me fituesin midis Uellsit dhe Austrisë do të shtyhet gjithashtu.

Ndërkohë po zhvillohen diskutime për caktimin e datës së re, e që mund të jetë në muajin qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat