Kane vazhdon të thyejë rekorde me Anglinë

Futboll

Kane vazhdon të thyejë rekorde me Anglinë

Më: 27 mars 2022 Në ora: 14:59
Kane vazhdon të thyejë rekorde me Anglinë

Harry Kane vazhdon të thyejë rekorde me Anglinë. Goli që shënoi në miqësoren me Zvicrën ka bërë që ylli i Tottenham të hyjë në historinë e kombëtares angleze.

Sulmuesi barazoi rekordin e madh të legjendës Sir Bobby Charlton si golashënuesi i dytë më i mirë në histori të Anglisë.

Kane me golin e shënuar në “Wembley” arriti në 48 gola ndërkombëtar, një më pak se fituesi legjendar i Kupës së Botës, Bobby Charlton.

Kjo ka bërë që sulmuesi i “Tre Luanëve” të shkruajë emrin e tij me germa të arta në librin e historisë së kombëtares angleze, duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave, duke barazuar rekordin e madh të Charlton me 49 gola.

Wayne Rooney qëndron i pari në krye të listës me 53 gola, vetëm katër gola më shumë se 28-vjeçari, i cili shpejt pritet ta thyej këtë rekord.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat