Drenica i shkakton humbje të thellë Feronikelit

Futboll

Drenica i shkakton humbje të thellë Feronikelit

Nga: K.G. Më: 3 prill 2022 Në ora: 15:59
Drenica i shkakton humbje të thellë Feronikelit

Drenica nga Skenderaj si vendas ka shënuar fitore të thellë, me rezultat 6:0 ndaj Feronikelit nga Drenasi, në takimin e javës së 27-të të elitës së futbollit të Kosovës,

Derbi i drenicasve, iu takoi vendasve. 

Djelmoshat e Tahir Lushtakut i shkaktuan humbje të thellë rivalit. 
Shënues: Osman Mziu (12'), Kreshnik Uka (19', 75’ e 88’), Dushi (64’), Seiraqa (90+5').

BKT Superliga

Gjilani - Ballkani 1:1 u ndërpre në minutën e 90+5
Drenica - Feronikeli 6:0
Ulpiana - Drita 2:3
Prishtina - Llapi 2:1
Dukagjini - Malisheva 0:0

Renditja 

1. Ballkani    26    16    6    4    41:17    54
2. Drita    27    14    7    6    39:19    49
3. Gjilani    26    12    13    1    35:20    49
4. Llapi    27    11    8    8    44:33    41
5. Prishtina    27    9    8    10    33:28 35
6. Drenica    27    10    5    12    39:36    35    
7. Malisheva    27    9    7    11    32:30    34
8. Dukagjini    27    6    12    9    24:30    30
9. Ulpiana    27    5    9    13    26:47    24
10. Feronikeli    27    3    3    21    11:64    12
Në javën e ardhshme do të takohen: Prishtina - Malisheva, Ulpiana - Llapi, Feronikeli - Drita, Dukagjini - Ballkani dhe Gjilani - Drenica.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat