Perez përkëdhel Benzemanë

Futboll

Perez përkëdhel Benzemanë

Më: 8 prill 2022 Në ora: 15:46
Perez përkëdhel Benzemanë

Në Madrid është bërë temë e ditës prej muajsh afrimi i mundshëm i dy yjeve të së ardhmes, Kilië Mbape dhe Erling Haland.

Dy sulmuesit shihen si garantuesit e golave të Realit për dekadën e ardhshme. Dhe të gjithë tifozët e Madridit i kanë sytë e veshët nga presidenti Florentino Perez për të mësuar se cili prej Mbapesë apo Halandit, apo të dy së bashku, do të veshin fanellën e bardhë duke nisur nga sezoni i ri.

Por për momentin Reali e ka në përbërje yllin e vet dhe ai është kapiteni Karim Benzema. Më mirë se kushdo e di presidenti Florentino Perez. Ishte ai që e solli në Madrid në vitin 2009 nga Lioni.

Asokohe afrimi i sulmuesit francez shihej si një bast i madh nga numri një i Realit. Por pas 13 sezonesh në Madrid, Benzema ka treguar se çdo shumë e çdo bast për të ia ka vlejtur.

Edhe për presidentin Perez, francezi është një sukses i madh. Duke folur pas ndeshjes në televizionin britanik “Sky Sports”, Perez nuk ka ngurruar t’i thurë lavde sulmuesit të tij.

“Benzema është një lojtar dhe person i shkëlqyer. Ai është sulmuesi më i mirë në botë”, ka thënë shkurt numri një i Realit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat