FC “Arben Bajrami” fitues i kupës së Maqedonisë

Futboll

FC “Arben Bajrami” fitues i kupës së Maqedonisë

Më: 9 prill 2022 Në ora: 11:52
FC “Arben Bajrami” fitues i kupës së Maqedonisë

Ekipi i Futsall “Arben Bajram”-it është fitues i Kupës së Maqedonisë së Veriut për sezonin 2021/22. Mbrëmë në finale, futsallistët e Arben Bajramit mposhtën Futsall Karadakun me rezultat 5:1 dhe kështu fituan me meritë kupën.

Në minutën e 7-të, Sulejmani e priti e solli në epërsi Arben Bajramin, por vetëm dy minuta më vonë Karadaku barazoi në 1:1 me golin e Isenit.

Mirëpo, që nga ai moment e deri në përfundimin e kësaj finale, e cila u luajt në sallën e Avtokomandës në Shkup, ekipi i Arben Bajramit dominoi në fushë.

Në minutën e 20-të Ramadani realizoi për 2:1 dhe më pas në listën e golashënuesve hynë Jakupi në minutën e 24-të dhe Jayhaj i cili shënoi dy gola në minutën e 26-të dhe të 35-të për rezultatin 5:1.

Gjyqtarë të kësaj ndeshje ishin Josip Barton, Igor Ivanov dhe Tose Icev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat