Drejt Premier League

Futboll

Drejt Premier League

Më: 19 prill 2022 Në ora: 16:29
Drejt Premier League

Rafael Leao mund të përfundojë në Premierligë.

Sulmuesi i Milanit po kërkohet nga klubet angleze, të cilat kanë mbetur të impresionuara me paraqitjet e tij me “Rossoneri”.

Sipas mediave italiane, sulmuesi portugez po pëlqehet mbi të gjitha nga Manchester City.

Kampioni anglez ka biseduar me menaxherin e lojtarit, Jorge Mendes, për mundësinë e transferimit të 22 vjeçarit.

Megjithatë, Kuqezinjtë do të bëjnë gjithçka për ta mbajtur lojtarin dhe për të vazhduar q të llogarisin në shërbimet e tij.

Leao aktualisht vlerësohet 70 milionë euro.

Nga ana e tij, Milani do të mundohet ta blindojë atë me një kontratë të re, e cila do të zgjasë deri në vitin 2026.

Leao ka shpërthyer në dy sezonet e fundit në “San Siro” dhe kjo ka bërë që ta zgjojë interesimin e klubeve të mëdha evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat