Shqiptari me Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën në ‘Camp Nou’

Futboll

Shqiptari me Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën në ‘Camp Nou’

Nga: K. Goca Më: 24 prill 2022 Në ora: 22:58
Shqiptari me Vallecanon gjunjëzojnë Barcelonën në ‘Camp Nou’

Barcelona duarthatë në stadiumin "Camp Nou". 

Rayo Vallecano shkakton senzacion, gjunjëzon me rezultat 1:0 Barcelonën. 

Futbollisti shqiptar, Ivan Balliu, u paraqit titullar, duke treguar angazhim të madh me shokë dhe arritën trepikësh të madh. 

Balliu u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 69-të.

Në minutën e 7-të, Garcia shënoi për fitoren e madhe. 

Djelmoshat e trajnerit Xavi u munduan deri në fund por nuk arritën të barazojnë rezultatin. 

Kjo ishte ndeshje e mbetur e javës së 21-të. 

Pas 33 jave në Spanjë, Barcelona është në vend të dytë me 63 pikë, 15 me pak se Real Madridi, ndërsa Vallecano është e 11-ta me 40 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat