Ballkani sot mund të bëhet zyrtarisht kampion

Futboll

Ballkani sot mund të bëhet zyrtarisht kampion

Më: 4 maj 2022 Në ora: 11:05
Ballkani sot mund të bëhet zyrtarisht kampion

Skuadra nga Suhareka, Ballkani është më afër se kurrë të shpallën për herë të parë kampion në BKT Superligën e Kosovës.

Portokallinjët janë shumë afër, 90-të minuta në derbin e qytetit të Gjilanit mund të vendosin fatin e Ballkanit për këtë edicion, duke u shpallur kampion katër ndeshje para përfundimit të kampionatit.

Ballkani nuk do të bëhet kampion zyrtarisht vetëm nëse SC Gjilani fiton derbin e qytetit, në rast se ndeshja përfundon në të mirë të Intelektualëve, apo me barazim, festa do të fillonte në qytetin e Suharekës.

Skuadra e Ilir Dajës i duhet vetëm një pikë në katër ndeshjet e fundit, në rast se SC Gjilani fiton të gjitha ndeshjet deri në fund të edicionit 2021/22, për tu shpallur Ballkani kampion për herë të parë në histori të klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat