Ancelotti e ka të qartë se çfarë do të bëjë deri në finale

Futboll

Ancelotti e ka të qartë se çfarë do të bëjë deri në finale

Më: 10 maj 2022 Në ora: 19:30
Ancelotti e ka të qartë se çfarë do të bëjë deri në finale

Trajneri i Realit të Madridit, Carlo Ancelotti, e ka të qartë se çfarë do të bëjë deri në finalen e Ligës së Kampioneve më 28 maj kundër Liverpulit.

Pavarësisht humbjes ndaj Atletikos në derbin e Madridit, italiani ka qenë mjaft i lumtur, duke marrë parasysh faktin se nuk ka pasur asnjë dëmtim mes lojtarëve të tij. E kur mbeten tri ndeshje nga fundi i sezonit në La Liga, Ançeloti ka planifikuar deri në imtësi çdo përballje.

Ai pritet të bëjë rrotacion të gjerë për dy takimet e radhës në La Liga kundër Levantes të enjten dhe Kadizit të dielën.

Ai nuk dëshiron që lojtarët të humbasin ritmin e garës duke menduar për finalen e Champions-it, ndaj në takimin e fundit ndaj Betisit ai do të luajë me formacionin titullar, duke e parë këtë sfidë si provën gjenerale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat