Ademi takohet me Shukerin dhe Saviçeviqin 

Futboll

Ademi takohet me Shukerin dhe Saviçeviqin 

Nga: K. G. Më: 11 maj 2022 Në ora: 18:57
Ademi takohet me Shukerin dhe Saviçeviqin 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, takohet me dy legjendat e futbollit, kroatin Davor Shuker dhe malazezin Dejan Saviçeviq.

Shukeri me Osijekun ka luajtur kundër Prishtinës në vitet e 80-ta sikurse edhe Saviçeviqi me Buduçnostin e Podgoricës.

Ademi bisedoi për shumëçka me Saviçeviqin dhe Shukerin.

“Me dy legjendat e futbollit të Ballkanit, Davor Shuker, anëtar i KE të UEFA-s dhe Dejan Saviçeviq, anëtar i Këshillit të FIFA-s, gjatë Kongresit të 46-të të UEFA-s në Vjenë.

Diskutuam mundësitë e bashkëpunimit rajonal dhe rritjen e mëtejshme të futbollit në vendet tona”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat