Arsenal planifikon shitjen e Gabriel

Futboll

Arsenal planifikon shitjen e Gabriel

Më: 16 maj 2022 Në ora: 16:42
Gabriel.

Arsenali po konsideron shitjen e qendërmbrojtësit, Gabriel.

Braziliani ka kontratë me ‘Topçinjtë’ deri në vitin 2025, por sipas lajmeve që po qarkullojnë në Itali ai mund të largohet në fund të sezonit.

Siç njofton ‘Tuttosport’ Arsenali po konsideron shitjen e qendërmbrojtësit brazilian Gabriel.

Juventusi është shumë i interesuar për 24-vjeçarin dhe ‘Topçinjtë’ mund ta përdorin atë si shkëmbim me mesfushorin Arthur Melo.

Gabriel ka qenë një lojtar kyç për Arsenalin këtë sezon, duke shënuar katër gola në 33 ndeshje në Premier Ligë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat