Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri

Futboll

Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:45
Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri

Matthijs de Ligt drejt nënshkrimit të ri me Juventusin!

Qendërmbrojtësi holandez Matthijs de Ligt është afër nënshkrimit të një kontrate të re me Juventusin për të qëndruar në Torino deri në vitin 2026.

Njëzet e dy vjeçari vjeçari ishte lidhur shumë me një largim të mundshëm nga Juve, duke u raportuar se Manchester United dhe Chelsea po punon për ta afruar atë. 

Lajmet për të ardhmen e De Ligt vijnë menjëherë pasi mbrojtësi legjendar Giorgio Chiellini i tha lamtumirën e fundit klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat