Caktohen gjyqtarët për ndeshjet Sassuolo-Milan dhe Inter-Sampdoria

Futboll

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet Sassuolo-Milan dhe Inter-Sampdoria

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Do të jetë Daniele Doveri gjyqtari që do të drejtojë ndeshjen Sassuolo-Milan, një sfidë kjo që mund t'i japë kuqezinjve titullin kampion.

Ndeshja tjetër e planifikuar për të dielën në orën 18:00, ajo ndërmjet Interit dhe Sampdorias, iu besua Marco Di Bellos. 

Këto dy skuadra janë në luftë direkte për titullin kampion, me skuadrën e Piolit që ka avantazhin e dy pikëve dhe po ashtu do të shpalleshin kampion edhe nëse përfundojnë sezonin me pikë të barabarta me zikaltërit.

Të dy ndeshjet do të startojnë nga ora 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat