Kush e drejton ndeshjen kryesore në elitën e futbollit të Kosovës?

Futboll

Kush e drejton ndeshjen kryesore në elitën e futbollit të Kosovës?

Më: 20 maj 2022 Në ora: 17:41
Kush e drejton ndeshjen kryesore në elitën e futbollit të Kosovës?

Të dielen zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit në Superligën e Kosovës në futboll.

Ende nuk është përcaktuar skuadra e cila luan në barazh, andaj do të kemi duele me rëndësi të madhe edhe në javën e fundit të kampionatit, shkruan Gazeta Olle.

Vëmendja kryesore është në “Liman Gegaj”, ku Malisheva dhe Dukagjini zhvillojnë përballjen direkte për t’i ikur barazhit.

Ky takim i është besuar gjyqtarit më të mirë në vend, Genc Nuzës, me asistentët Fatmir Sekiraqa dhe Hekuran Osmani. Në VAR do të jetë Burim Jahmurataj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat