Napoli bindshëm, anulohet goli i Manajt

Futboll

Napoli bindshëm, anulohet goli i Manajt

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:32
Napoli bindshëm, anulohet goli i Manajt

Napoli ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen e javës së fundit në Serie A, duke e deklasuar me rezultat 3:0 Spezia-n. 

Mysafirët e kryen punën për 36 minuta, duke shënuar përmes Politanos (4'), Zielinskit (25') e Demme (36'). 

Në minutën e 41-të, futbollisti shqiptar Rei Manaj shënon për Spezia-n, por goli i tij anulohet për pozitë jashtë loje pas shikimit të VAR-it.

Manaj u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 45+10.

Napoli përfundon në vend të tretë me 79 pikë e Spezia në të 16-tin me 36 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat