Pogba me synime të qarta

Futboll

Pogba me synime të qarta

Më: 23 maj 2022 Në ora: 12:33
Pogba me synime të qarta

Pol Pogba e ka marrë vendimin e tij për të ardhmen, pasi ta mbyllë me Mançester Junajtidin më 30 qershor. Destinacioni i ardhshëm i tij pritet të jetë Italia dhe Juventusi.

Bardhezinjtë janë optimistë se mesfushori francez do të jetë sërish nën urdhrat e trajnerit Alegri, teksa “Gazetta dello Sport” ka raportuar se palët kanë arritur një marrëveshje paraprake.

Për Pogbanë flitet për një kontratë 3-vjeçare.

Ndërkaq, në Torino po përgatisin fanellën që do të mbajë mesfushori. Sipas “Calciomercato.com”, Pogba e ka vendosur dhe cilën fanellë do të veshë te bardhezinjtë.

Ai dëshiron të mbajë fanellën me numrin 6, duke e lënë të lirë numrin 10 që deri në këtë sezon mbahej nga Paulo Dibala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat