Rasti i Lewandowskit/ Ish-presidenti i Bayernit sulmon Barcelonën

Futboll

Rasti i Lewandowskit/ Ish-presidenti i Bayernit sulmon Barcelonën

Më: 23 maj 2022 Në ora: 19:17
Uli Hoeness

Uli Hoeness nuk ka kursyer kritikat për skuadrën e Barcelonës.

Barcelona është vënë pas Robert Lewandowskit dhe tashmë është destinacioni i preferuar i polakut.

Por, ish-presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness ka thënë se Barca do të ishte në një pozitë krejt tjetër po të ishte në Gjermani.

“Ata thuhet se po interesohen për Lewandowskin, por gjashtë muaj më parë ishin në borxhe prej shumë milionash”, ka thënë Hoeness.

“Në Gjermani ata tani do të ishin të bankrotuar”, shtoi ai.

Kritika drejt La Ligas dhe skuadrave spanjolle ka pasur së fundmi edhe presidenti i PSG, Nasser Al-Khelaifi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat