Përparim Avdili, tifoz i flaktë i Zurichut: Këtu jam rritë

Futboll

Përparim Avdili, tifoz i flaktë i Zurichut: Këtu jam rritë

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:52
Përparim Avdili, tifoz i flaktë i Zurichut: Këtu jam rritë

Zurichu u shpall kampion i ri i Superligës së Zvicrës.

Tifoz i madh i skuadrës për të cilën luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë, si Fidan Aliti, Blerim Xhemaili e të tjerë, është edhe Përparim Avdili, me origjinë nga Llojani i komunës së Likovës.

Ai ka postuar një fotografi me fanellën e kampionëve të rinj të Zvicrës, duke mbështetur skuadrën nga tribuna.

“Po, jam tifoz i Zurichut, këtu jam rritë”, deklaroi për Open-TV, Avdili.

Përparim Avdili së fundmi është zgjedhur kryetar i FDP/PLR në Zurich.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat