Jusuf, trajneri kampion me gjeneratën 2005 dhe 2006 të KF Kumanova Milano 2010

Futboll

Jusuf, trajneri kampion me gjeneratën 2005 dhe 2006 të KF Kumanova Milano 2010

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:53
Jusuf, trajneri kampion me gjeneratën 2005 dhe 2006 të KF Kumanova Milano 2010

Trajneri luan një rol të rëndësishëm në ekip. Mirëpo, ai përvec se një trajner i suksesshëm është edhe pedagog dhe po udhëheq me sukses dy gjenerata (2005 dhe 2006) te KF Kumanova Milano 2010.

Erkan Jusuf është krenar me “djemtë” e tij të cilët u shpallën kampion të Ligës së dytë për pionier dhe pionier të rinj për sezonin 2021/22.

Erkani asnjëherë nuk u ndal në stërvitje dhe drejtoi ekipet e tij me përkushtimin më të madh, duke vazhduan rrugën me krenari në realizimin e aspiratave të tyre dhe që ia dolën me sukses.

Para ca ditësh, gjeneratave 2005 dhe 2006 iu dorëzuan trofet e kampioneve dhe nga sezoni i ardhshëm do të luajnë në Superligën e Maqedonisë së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat