Mourinho në historinë e futbollit italian

Futboll

Mourinho në historinë e futbollit italian

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:22
Mourinho në historinë e futbollit italian

Suksesi në finalen e  Conference League e vendos Jose Mourinhon në historinë e futbollit italian, me portugezin që bëhet trajneri i parë në 12 vite që fiton një trofe europian me një klub të Serie A.

Portugezi ishte trajneri i fundit që e kishte arritur këtë gjë me Interin në vitin 2010, kua rriti të fitonte Champions League.

Ky është trofeu i katërt europian për Mourinhon pas 2 kampionëve të fituar me Interin dhe Porton si dhe Europa League të fituar me Manchester Utd.

Ky është një sukses i madh për trajnerin portugez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat