Rama me gruan e tij duartrokasin suksesin e Romës pas 32 vjetësh

Futboll

Rama me gruan e tij duartrokasin suksesin e Romës pas 32 vjetësh

Më: 26 maj 2022 Në ora: 00:53
Edi Rama me gruan e tij

I pranishëm në stadiumin “Air Albania” për ta ndjekur finalen mes Romës dhe Feyenoordit ishte edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama bashkë me bashkëshorten e tij.

Në shkallët e stadiumit, Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda Basha-Rama, duartrokitën romakët për fitoren e një finaleje evropiane pas 32 vjetësh.

Kujtojmë se Tirana sonte ishte nikoqire e finales së parë të garës Uefa Europa Conference League që u luajt mes Romës dhe Feyenoordit që u mbyll me rezultat 1-0 për italianët.

Burimi i fotografive: Gazeta Panorama

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat