Ylli i Interit pranon të kalojë te Tottenhami, do të ribashkohet me Conten

Futboll

Ylli i Interit pranon të kalojë te Tottenhami, do të ribashkohet me Conten

Më: 28 maj 2022 Në ora: 16:46
Ylli i Interit pranon të kalojë te Tottenhami, do të ribashkohet me Conten

Siç raportohet nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, ylli i Interit, Ivan Perisic, ka pranuar që t’i bashkohet skuadrës angleze Tottenham Hotspur.

Po ashtu, raportohet se marrëveshja mes dy palëve është arritur për dy vite, ku edhe skuadra e Interit e ka pranuar komunikimin final të kroatit.

Testet mjekësore do të përfundohen javën e ardhshme në Londër, pasi që të nënshkruhen të gjitha kontratat mes klubit anglez dhe Perisicit.

Ishte trajneri italian Antonio Conte ai i cili e dëshironte me çdo kusht transferimin e Perisic, ku tani do të ribashkohet me të, pas aventurës ku e fituan së bashku titullin e kampionit në Serie A me Interin.

Në 254 paraqitje në të gjitha garat për Interin, Ivan Perisic ka arritur të regjistrojë 55 gola dhe 49 asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat