Pista Inter-Scamacca bëhet më konkrete

Futboll

Pista Inter-Scamacca bëhet më konkrete

Më: 28 maj 2022 Në ora: 19:40
Pista Inter-Scamacca bëhet më konkrete

Inter ka një interes të veçantë për sulmuesin italian të Sassuolos, Scamacca.

Zikaltërit kanë disa muaj që e ndjekin nga afër 23-vjeçarin dhe thuhet se është një nga emrat kryesorë për t’u transferuar tek ekipi zikaltër. Por tashmë kjo gjë mund të bëhet konkrete.

Sipas raportimeve nga “Gazzetta dello Sport”, Sassuolo dëshiron shërbimet e Pinamontit.

23-vjeçari tjetër, Pinamonti, luan për Empolin por është në pronësi të Interit. Kështu zikaltërit mund ta përdorin në tratativat për të veshur Scamacca-n me fanellën zikaltër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat