Arritje e madhe për mesfushorin e Shqipërisë

Futboll

Arritje e madhe për mesfushorin e Shqipërisë

Më: 17 qershor 2022 Në ora: 15:55
Arritje e madhe për mesfushorin e Shqipërisë

Kevin Shkurti është një tjetër element për t’u mbajtur në vëmendje te Shqipëria.

Mesfushori 17-vjeçar është pjesë e kuqëzinjëve tanë sa i përket grupmoshës U-19. Pas grumbullimit me Kombëtaren, Shkurti ka firmosur një kontratë shumë të rëndësishme.

Leuven ka shpërndarë në faqen e saj zyrtare se Shkurti ka firmosur kontratën e parë profesionale me skuadrën që ndodhet në elitën e Belgjikës.

Më herët ai ka qenë pjesë e grupmoshave te Leuven, ndërsa tani ka ardhur momenti për të dhënë kontributin e tij në nivelet më të larta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat