Ish-kapiteni i Napolit gati për aventurën e re të MLS

Futboll

Ish-kapiteni i Napolit gati për aventurën e re të MLS

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 13:51
Tifozët e Toronto i bëj pritjen e ngrohtë

Lorenzo Inzigne ka zbarkuar në Toronto për të nisur kështu një aventurë të re në MLS. Fifozë të shumë të skuadrës nga MLS i kanë bërë pritjen e ngrohtë ish-kapitenit të Napolit.

Grupi i tifozëve mbanin në duar pankarta, teksa brohorisnin emrin e tij, me Insigne qe ishte i emocionuar, ndërsa nuk vonoi të thoshte dhe fjalët e tij të para për eskperiencën e re që do të nisë.

“Jam i lumtur që jam këtu, falë presidentit që më dha këtë mundësi. Për mua është hera e parë larg Napolit.

Projekti i madh më bindi, kështu që pranova të vij këtu. E dija që do të ishte e vështirë të ndryshoja qytete, por presidenti më bindi”, ka theksuar lojtari italian.

Zyrtarizimi i Insigne si lojtari me i ri i Torontos pritet të bëhet ditën e hënë, me lojtarin që do të vendosë edhe pikat mbi “i” në MLS.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat