Vllaznia në “gjah” pas mesfushorit Agim Ibraimi

Futboll

Vllaznia në “gjah” pas mesfushorit Agim Ibraimi

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 14:58
Vllaznia në “gjah” pas mesfushorit Agim Ibraimi

Mediat në Shqipëri, raportojnë se skuadra e Vllaznisë është futur në garë për të marë firmën e Agim Ibraimit, i cili është futbollist i lirë, pas largimit nga skuadra e Dinamo Tiranës.

Mesfushori 33 vjeçar u largua nga kryeqendra e Shqipërisë në fund të sezonit dhe tani është në kërkim të mjedisit e ri, ndërsa mediat sërisht e lidhin me skuadrën e Vllaznisë, e cila kërkon plejmejkerin e ri.

Mediat poashtu raportojnë se janë zhvilluar bisedat e para, ndërsa trajneri Mirel Josa e njeh mjaft mirë Agim Ibraimin, me të cilin kanë bashkëpunuar edhe më parë.

Kujtojmë se skuadra e Vllaznisë do të luajë në Ligën e Konferencës, ndërsa përballjen e pare do të zhvillojë në raundin e dytë, kundër ndaj Universitit të Krajovës nga Rumania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat