Veliu prezantohet te Gaziantep

Futboll

Veliu prezantohet te Gaziantep

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 14:39
Veliu prezantohet te Gaziantep

Njëri ndër futbollistët më të mirë në Superligën e Kosovës, Valmir Veliu karrierën e tij do ta vazhdojë në Turqi. 

Sulmuesi anësor i Llapit ka arritur marrëveshje me skuadrën e Superligës së Turqisë, Gaziantep, e cila e prezantoi ditën e sotme.

Gazeta Olle kishte raportuar për këtë marrëveshje para dy ditëve.

Te skuadra e Llapit, Veliu ishte ndër futbollistët kryesor ku edhe fitoi dy herë Kupën e Kosovës me klubin.

Sulmuesi në edicionin e fundit kishte shënuar 10 gola dhe dhuroi 10 asistime në të gjitha garat.

Padyshim se ky transferim është njëri ndër nënshkrimet më të mëdha të arritura nga futbollistët e Superligës së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat