​PSG ofron 60 milionë euro dhe Draxler për Skriniar-in

Futboll

​PSG ofron 60 milionë euro dhe Draxler për Skriniar-in

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 09:58
​PSG ofron 60 milionë euro dhe Draxler për Skriniar-in

Interi po vazhdon t’iu rezistojë ofertave të Paris-Saint-Germain për qendërmbrojtësin Milan Skriniar

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, PSG dëshiron të përfshijë Julian Draxlerin në marrëveshje për të nënshkruar me Milan Skriniar, por Interi do të shesë mbrojtësin e tyre vetëm për një ofertë me para të gatshme.

Kampionët e Ligue 1 paraqitën një ofertë prej 50 milionë eurosh të refuzuar në fillim të këtij muaji, por ende po përpiqen të arrijnë një marrëveshje me “Nerazzurrët”.

Oferta e re nga Parisi është 60 milionë euro plus Julian Draxler, por Interi nuk dëshiron të përfshijë asnjë lojtar në një marrëveshje shkëmbimi dhe dëshiron vetëm para për Skriniar, përcjellë KosovaPress.

Beppe Marotta duhet të fitojë rreth 60 milionë euro nga ky afat kalimtar dhe të ulë faturën e pagave të Interit me 10-15%. Prandaj, marrja e një lojtari tjetër në një marrëveshje shkëmbimi nuk do ta ndihmonte drejtorin e “Nerazzurrëve” të arrijë objektivin e tij.

Drejtorët e Interit dhe PSG-së pritet të kenë një takim të ri këtë javë. Sipas raportit, gjigantët e Serisë A po kërkojnë një ofertë prej 70 milionë eurosh për të shitur Skriniar.

Kontrata e sllovakit skadon në vitin 2023 dhe ai është gati të nënshkruajë një marrëveshje të re me “Nerazzurrët”. Megjithatë, një lëvizje në Paris mbetet më e mundshme sesa vazhdimi i tij me gjigantët e Serisë A, pavarësisht dëshirës së tij për të mos ndarë rrugët me Interin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat