Barcelona me dorë të hekurt

Futboll

Barcelona me dorë të hekurt

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 12:37
Ter Stegen

Barcelona me dorë të hekurt!

Me statusin e një portieri të padiskutueshëm prej vitesh, Ter Stegen u rikthye njerëzor sezonin e fundit, me disa gabime që treguan limitet e gjermanit në portën e Barçës.

Statistikat e renditën në vend të 14-të në La Liga, shumë larg rivalit të tij Kurtua. Dhe në “Camp Nou”, në këtë kohë vështirësish financiare, fakti që 30-vjeçari është një prej portierëve më të paguar në botë është një problem.

Dhe pas pjesës së shtyrjes së pagave gjatë pandemisë, rroga e tij mund të preket përsëri, ashtu siç po ndodh me shumë prej shokëve të ekipit. Ksavi e mbron publikisht, por klubi është duke menduar një zgjidhje, ajo mes uljes së rrogës prej 120 mijë eurosh në javë ose shitjes (ka kontratë deri në 2025-ën).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat