Drita e fortë për Struga Trim Lum

Futboll

Drita e fortë për Struga Trim Lum

Nga: K. G. Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:17
Drita

Futbollistët e Strugës Trim Lum pësuan humbje në ndeshjen e parë miqësore. Drita e Gjilanit, nënkampion i Kosovës, shumë e fortë për struganët, duke i mposhtur me rezultat 3:1.

Drita kaluan në epërsi me 1:0 në minutën e 15-të, ndërsa Drita e rriti avantazhin në 2:0 me gol në minutën e 30-të.

Struga në pjesën e dytë ngushtoi rezultatin në 2:1 në minutën e 49-të, ndërsa për shifrat përfundimtare 3:1 Drita shënoi në minutën e 72-të.

Namani, Limani e Simonovski, shënuan për Dritën.

Ndeshje e mirë për të dy skuadra, sidomos për Dritën që po përgatitet për Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat