Dortmundi shtang Realin, Liverpoolin dhe United

Futboll

Dortmundi shtang Realin, Liverpoolin dhe United

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:03
Jude Bellingham

Jude Bellingham është një nga lojtarët më të talentuar të Borussia Dortmund. Mesfushori anglez mbylli sezonin e dytë në “Signal Iduna Park”, gjatë së cilit shënoi 6 gola dhe dhuroi 14 asiste.

19-vjeçari u kushtoi verdhezinjtë 25 milionë euro dy vite më parë, ndërkohë që tani kushton rreth 5 herë më shtrenjtë. Real Madrid, Liverpool dhe Manchester United janë klubet e interesuara për Bellingham.

Bild raporton se drejtuesit e Dortmundit ua kanë bërë të qartë këtyre klubeve se nevojiten 120 milionë euro për të siguruar kartonin e lojtarit të kombëtares angleze (15 ndeshje).

Trajneri Terzic kërkon që Bellingham të qëndrojë, pasi nuk dëshiron të humbë një tjetër yll pas Erling Haaland, por nëse një nga 3 klubet e mëdha plotëson kërkesat e drejtuesve të Dortmundit, atëherë është i pashmangshëm largimi i mesfushorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat