Manchester City ka gati zyrtarizimin e radhës

Futboll

Manchester City ka gati zyrtarizimin e radhës

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:12
Manchester City ka gati zyrtarizimin e radhës

Mesfushori Kalvin Phillips ka mbërritur në Manchester për testet mjekësore përpara kalimit të tij për 45 milionë paund në Manchester City.

“SunSport” zbuloi javën e kaluar se si “Citizens” kishin rënë dakord për një marrëveshje me Leeds për të blerë lojtarin anglez.

Trajneri i City, Pep Guardiola e identifikoi 26-vjeçarin si zëvendësuesin e Fernandinhos, pasi braziliani u largua si lojtar i lirë. Transferimi po afrohet më shumë pasi Phillips u kthye nga pushimet për të përfunduar lëvizjen e tij.

Lojtari më i mirë i vitit për meshkuj në Angli për vitin 2020 është rrëmbyer pas mbërritjes për testet mjekësore.

City tani pritet të shpallë zyrtarisht marrëveshjen gjatë fundjavës, me kusht që gjithçka të shkojë sipas planit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat