Gjilani largon tetë futbollistë 

Futboll

Gjilani largon tetë futbollistë 

Nga: K.G. Më: 2 korrik 2022 Në ora: 18:13
Gjilani largon tetë futbollistë 

Skuadra e futbollit Gjilani konfirmon largimin e tetë futbollistëve.

Gjilani po përgatitet për garat evropiane përkatësisht rrethin e parë të Conference League. 

“Sport Club Gjilani komunikon mbylljen e bashkëpunimit me futbollistët Ylber Kastrati, Gerhard Progni, Franc Veliu, Oltion Rapa, Muhamed Useini, Tomislav Sorsa, Donjet Shkodra dhe Fiton Hajdari.

Klubi falenderon publikisht gjithë futbollistët për angazhimin dhe kontributin e dhënë me fanellën 'kuqebardh', duke u dëshiruar njëherit fat dhe sukses në karrierën sportive”, njofton SC Gjilani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat