PSG shkarkon Pochettinon

Futboll

PSG shkarkon Pochettinon

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:54
Mauricio Pochettino

Paris Saint-Germain ka konfirmon se i ka dhënë fund bashkëpunimit me Mauricio Pochettinon.

Trajneri argjentinas dhe stafi i tij i ishin bashkuar klubit kryeqytetas në janar të vitit 2021.

Ai bëri 84 ndeshje në të gjitha garat në pankinën parisienë.

Nën drejtimin e tij, Paris Saint-Germain fitoi titullin në vitin 2020, Kupën e Francës 2021 dhe titullin e 10-të të kampionatit francez në historinë e tij, prillin e kaluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat