Bayerni synon Osimhenin

Futboll

Bayerni synon Osimhenin

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 11:28
Bayerni synon Osimhenin

Bayern Munich e ka identifikuar sulmuesin e Napolit, Victor Osimhenin, si një objektiv transferimi sipas “Corriere dello Sport”.

Kampionët gjermanë janë të gatshëm të paguajnë deri në 100 milionë euro për shërbimet e 23-vjeçarit këtë verë.

Nigeriani ka kontratë të vlefshme me Napolin deri më 30 qershor 2025.

Osimheni ka shënuar 24 gola në 51 paraqitje në Serie A për Napolin që kur iu bashkua klubit nga Lille dy vjet më parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat