Atletiko e Diego Simeones për momentin është e stopuar

Futboll

Atletiko e Diego Simeones për momentin është e stopuar

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 13:48
Atletiko e Diego Simeones

Atletico e Diego Simeones për momentin është e stopuar në merkaton e transferimeve për shkak të situatës financiare që e ka detyruar klubin të orientohet drejt shitjeve të disa prej futbollistëve që ka në skuadër.

Mbrojtësi Mario Hermoso duket të jetë njëri prej tyre, me raportimet e fundit që thonë se kartoni i tij i është ofruar edhe Interit nga ana e klubit spanjoll.

Raportimet nga “Calciomercato.com” tregojnë se 27-vjeçari i është ofruar zikaltërve nga ana e Atletikos duke parë situatën e Milan Skriniar i cili duket të jetë pranë një transferimi te PSG-ja, me klubin francez që po punon për mbylljen e marrëveshjes.

Interi nga ana tjetër është duke e shqyrtuar këtë opsion, por duke i dhënë prioritet mbrojtësit brazilian të Torinos, Gleison Bremer, i cili është alternativa e parë në listën e drejtuesve të Interit për të zëvendësuar Skriniar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat